b_699_699_16777215_00_images_stories_umig_Sesja-11.07.2019.jpg

- Wyważone wypowiedzi, merytoryczna dyskusja nad informacjami przedstawionymi w sprawozdaniach i zgłaszanymi problemami - taki przebieg miała sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 11 lipca - relacjonuje magistrat.

 

Po ostatnim, burzliwym posiedzeniu Rady, przewodnicząca Dorota Bojakowska rozpoczęła obrady apelem o zachowanie, które nie uchybia powadze sesji i przypomniała obowiązujące zasady zabierania głosu. Burmistrz Wojciech Błasiak, sprawozdanie ze swojej działalności poprzedził z kolei krótką refleksją nad destrukcyjną rolą plotki (m.in. w kontekście SP ZOZ-u). Burmistrz i radni potępili także mowę nienawiści.

Wiceburmistrz Bożena Wojciechowska zreferowała ostatnie działania w zakresie polityki regionalnej,  wymieniła także szereg wyjazdów szkół i stowarzyszeń (głównie na konkursy), zorganizowanych bądź dofinansowanych przez gminę w maju i czerwcu, zadając tym samym kłam pogłoskom o uderzających w dzieci, drastycznych oszczędnościach dotyczących przewozów. Głos zabrał także Radny Powiatu Zgorzeleckiego Artur Sienkiewicz, który zaapelował o podjęcie uchwały intencyjnej Rady Miejskiej w Bogatyni, w sprawie partycypacji gminy w kosztach remontu drogi powiatowej na odcinku Bogatynia -Opolno-Zdrój. Wiceburmistrz Wojciech Sawicki wyraził aprobatę dla takiej uchwały i poinformował o rozmowach prowadzonych w sprawie inwestycji ze Starostą Zgorzeleckim. Radny Zbigniew Szatkowski zwrócił zebranym uwagę na skutki finansowe wynikające z deklarowanych zobowiązań. Wiceburmistrz ds. inwestycji wypowiedział się również na temat rozdzielenia sieci w Sieniawce, koncepcji ścieżek rowerowych, możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych czy terminów realizacji remontów cząstkowych (w tym oczekiwanych przez mieszkańców Działoszyna).  

Skarbnik gminy Monika Niklas przedstawiła sytuację finansową po pierwszym półroczu, omówiła osiągnięte wskaźniki, podkreślając, że trwa walka o pozytywną opinię RIO, niezbędną do uzyskania kredytu. Głos zabrał także prezes BWiO Roman Konopski, omawiając ponownie sytuację z pogorszoną jakością wody, która miała miejsce w ubiegłym miesiącu, sygnalizując konieczność modernizacji sieci wodociągowej i deklarując usprawnienie przepływu informacji w sytuacjach kryzysowych. Radni zdecydowali także, by mimo dodatkowych 100 tys. zł, które gmina będzie musiała na ten cel wyłożyć, w bogatyńskim LO, w klasach pierwszych, powstały 3, a nie 2 profile nauczania.

Link do sesji: <kliknij>

Źródło foto: UMiG Bogatynia

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+2 #39 Beduin 2019-07-20 17:40
Cytuję Rybka Wanna:
Śniło mi się dzisiaj, że się kąpiemy na naszym basenie. Masa ludzi, chyba ze dwa tysiące. Zjeżdżalnia czarna-kamikadze była zamknięta pomimo tłumu chętnych. Ludzie uśmiechnięci, dzieciaki szaleją, dziewczyny po raz kolejny smarują się olejkiem, no kurna sielanka. W sklepiku zimne napoje i przekąski sprzedają, ratownicy czasem gwiżdżą na ryzykantów. Widziano nawet w przebraniu księdza z gosposią z sąsiedniej parafii. No typowy bogatyński lipcowy, upalny dzień. I nagle ... MARCHEWKĘ KUPIŁEŚ!!!!!!!!!!!!!!


A ja myślałem ,że na Kamikadze to tylko Grzmiel i elyta będą śmigać, a jednak nikt nie śmiga, taka gmina.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #38 Rybka Wanna 2019-07-20 13:39
Śniło mi się dzisiaj, że się kąpiemy na naszym basenie. Masa ludzi, chyba ze dwa tysiące. Zjeżdżalnia czarna-kamikadze była zamknięta pomimo tłumu chętnych. Ludzie uśmiechnięci, dzieciaki szaleją, dziewczyny po raz kolejny smarują się olejkiem, no kurna sielanka. W sklepiku zimne napoje i przekąski sprzedają, ratownicy czasem gwiżdżą na ryzykantów. Widziano nawet w przebraniu księdza z gosposią z sąsiedniej parafii. No typowy bogatyński lipcowy, upalny dzień. I nagle ... MARCHEWKĘ KUPIŁEŚ!!!!!!!!!!!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #37 kolega 2019-07-19 06:22
Cytuję znajomisprzedlat:
Cytuję osmiornica:
Panie Burmistrzu Błasiak
Proszę pamiętać, że Mieszkańcy naszego miasta, głosując na Pana, głosowali przeciwko poprzedniemu burmistrzowi i jego MAFI. Wchodząc znimi w układy straciłby Pan Nasze zaufanie oraz wiarę w uczciwość. Czy potrafiłby Pan spojrzeć Nam w oczy?

Oczywiście ,że będzie mógł, bo to taki człowiek.

Hhahahahaha, jaki człowiek? Uczciwy? hahahahaha
Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 #36 znajomisprzedlat 2019-07-18 14:35
Cytuję osmiornica:
Panie Burmistrzu Błasiak
Proszę pamiętać, że Mieszkańcy naszego miasta, głosując na Pana, głosowali przeciwko poprzedniemu burmistrzowi i jego MAFI. Wchodząc znimi w układy straciłby Pan Nasze zaufanie oraz wiarę w uczciwość. Czy potrafiłby Pan spojrzeć Nam w oczy?

Oczywiście ,że będzie mógł, bo to taki człowiek.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #35 osmiornica 2019-07-17 21:19
Panie Burmistrzu Błasiak
Proszę pamiętać, że Mieszkańcy naszego miasta, głosując na Pana, głosowali przeciwko poprzedniemu burmistrzowi i jego MAFI. Wchodząc znimi w układy straciłby Pan Nasze zaufanie oraz wiarę w uczciwość. Czy potrafiłby Pan spojrzeć Nam w oczy?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #34 jswsvuhd 2019-07-17 11:04
Cytuję Turysta:
Cytuję Gdzie basen:
Jak można wkładać tyle wysiłków by nie otworzyć basenu. Zgadzam się że były nieprawidłowości, że drogo, że są niedociągnięcia. Ale na Boga, to jest już wybudowane i zacznie popadać w ruinę. Za to społeczeństwo pana rozliczy już niedługo.

A skąd wiesz, że drogo? Czy jakiś niezależny rzeczoznawca wypowiedział się w tym temacie?


A ty wiesz ile? Ty budowałeś? :)))
Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 #33 Turysta 2019-07-17 06:19
Cytuję Gdzie basen:
Jak można wkładać tyle wysiłków by nie otworzyć basenu. Zgadzam się że były nieprawidłowości, że drogo, że są niedociągnięcia. Ale na Boga, to jest już wybudowane i zacznie popadać w ruinę. Za to społeczeństwo pana rozliczy już niedługo.

A skąd wiesz, że drogo? Czy jakiś niezależny rzeczoznawca wypowiedział się w tym temacie?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #32 Luksusowa rzulka 2019-07-17 06:06
Cytuję Rzul:
A co na to radny wszeczasow F. Barbaxxowski.Przeciez mial drugi najlepszy wynik podczas wyborow. Jakie jest jego zdanie w sprawie tak waznych dla miasta decyzji. Ach tak zapomnialam. Jest ciezko chory i nie moze sprawowac swoich funkcji. Choc listy pisac moze


Ale może panie przodem, niech wpierw madame Wojciechowski coś powie. A radny Barbaxxowski ma prawo pisać co zechce, jak każdy obywatel. Madame Wojciechowski zaś musi odpowiadać na pytania obywateli, bo nam służy. Słabo to idzie, ale niech do referendum próbuje.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #31 Gdzie basen 2019-07-17 05:29
Jak można wkładać tyle wysiłków by nie otworzyć basenu. Zgadzam się że były nieprawidłowości, że drogo, że są niedociągnięcia. Ale na Boga, to jest już wybudowane i zacznie popadać w ruinę. Za to społeczeństwo pana rozliczy już niedługo.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #30 Rzul 2019-07-17 05:24
A co na to radny wszeczasow F. Barbaxxowski.Przeciez mial drugi najlepszy wynik podczas wyborow. Jakie jest jego zdanie w sprawie tak waznych dla miasta decyzji. Ach tak zapomnialam. Jest ciezko chory i nie moze sprawowac swoich funkcji. Choc listy pisac moze
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Chcą odwołania bur…

11-12-2019 Wyświetleń:290 Brak komentarzy

Drogi w Bogatyni nie…

11-12-2019 Wyświetleń:354 Brak komentarzy

Piknik integracyjny …

11-12-2019 Wyświetleń:83 Brak komentarzy

Ujęcie obywatelskie…

11-12-2019 Wyświetleń:353 Brak komentarzy

W tonacji festiwalow…

10-12-2019 Wyświetleń:505 2 Komentarze

11 butelek whisky, p…

09-12-2019 Wyświetleń:1060 2 Komentarze

Areszt za posiadanie…

09-12-2019 Wyświetleń:2202 3 Komentarze

Relacja z Jarmarku B…

09-12-2019 Wyświetleń:324 Brak komentarzy

W Multifunkcjonalnym…

09-12-2019 Wyświetleń:518 1 Komentarz

Sieniawka - stan umy…

09-12-2019 Wyświetleń:3582 5 Komentarzy

Żytawska magia świ…

08-12-2019 Wyświetleń:393 Brak komentarzy

Kto okrada "wod…

07-12-2019 Wyświetleń:3099 14 Komentarzy

czwartek, grudzień 12, 2019

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies